Մշակույթ 09:07 09/10/2015
Երևանյան 9-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում Արամ Խաչատրյան համերգասրահումում ելույթ է ունենալու  դաշնակահար Ֆրանսուա-Ֆրեդերիկ Գին (Ֆրանսիա), ջութակահար Ակիկո Սուվանայը (Ճապոնիա) և թավջութակահար Քսավիեր Ֆիլիպսը (Ֆրանսիա): Համերգը ղեկավարելու է դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը:
Երեկոյի ընթացքում հնչելու է Բեթհովեն (Եռակի կոնցերտ), Չայկովսկի («Ռոմեո և Ջուլիետ» նախերգանք- ֆանտազիա), Ռիխարդ Շտրաուս («Դոն Ժուան» սիմֆոնիկ պոեմ):
Հիշեցնենք, որ Երևանյան 9-րդ երաժշտական փառատոնն իրականացվում է ՀՀ նախագահի տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո և մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են Ալեքսանդր Չաուշյանը և Էդուարդ Թոփչյանը: Փառատոնը նվիրվում է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 90-ամյակին: Այն մեկնարկել է սեպտեմբերի 10-ին, կշարունակվի մինչև հոկտեմբերի 28-ը:

Культура 10:15 09/10/2015
Ереванский международный музыкальный фестиваль: прозвучат произведения Бетховена, Чайковского и Штрауса
В рамках 9-го Ереванского международного музыкального фестиваля в концертном зале им. Арама Хачатуряна выступят Франсуа - Фредерик Ги (фортепиано, Франция), Акико Суванаи (скрипка, Япония) и Ксавье Филлипс (виолончель, Франция). Концерт состоится под руководством дирижера Эдуарда Топчяна.
На вечере прозвучат Тройной концерт Бетховена, «Ромео и Джульетта» – увертюра-фантазия Петра Ильича Чайковского, «Дон Жуане» Штрауса.
Фестиваль проводится под патронатом Первой леди РА Риты Саргсян, при содействии Министерства культуры РА и по инициативе Национального филармонического оркестра Армении (художественные руководители Эдуард Топчян и Александр Чаушян). Фестиваль проходит с 10-го сентября по 28-е октября 2015 г.