Ջավադյանը մեկնեց Բուխարեստ
ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանն այսօր մեկնել է Բուխարեստ` մասնակցելու Ռումինիայի ազգային բանկի 130-ամյակին նվիրված միջոցառմանը:
Վերջինիս շրջանակներում անցկացվելու է «Ռումինիայի ազգային բանկը 130 տարեկան. հայացք ապագային» համաժողովը, որի ընթացքում քննարկվելու են «Գնաճի նպատակադրումը և նոր գլոբալ ճգնաժամի համատեքստը. դասեր և մարտահրավերներ», «Ֆինանսական կայունության նոր հեռանկարները» և «Զարգացող շուկաներ. երկարաժամկետ աճի աջակիցնե՞ր, թե՞ խոչընդոտներ» թեմաները:
ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության փոխանցմամբ, համաժողովին ելույթ են ունենալու Չեխիայի ազգային բանկի նախկին նախագահ Զդենեկ Տուման, Լեհաստանի ազգային բանկի նախագահ Մարեկ Բելկան, Թել-Ավիվի համալսարանի պրոֆեսոր Ալեքս Ցուկիերմանը, ինչպես նաև այլ տնտեսագետ գիտնականներ:

Председатель ЦБ РА отбыл в Бухарест
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян отбыл сегодня в Бухарест для участия в мероприятиях, посвященных 130-летию Национального банка Румынии.
Как сообщает пресс-служба ЦБ РА, в рамках мероприятий состоится конференция “Национальному банку Румынии – 130 лет: Взгляд в будущее”, в ходе которой будут рассмотрены темы “Целенаправленность инфляции и контекст нового глобального кризиса”, “Новые перспективы финансовой стабильности”, “Развивающиеся рынки –поддержка или препятствие долгосрочного роста?”.
На конференции выступят экс-председатель Национального банка Чехии Зденек Туман, председатель Национального банка Польши Марек Белка, профессор университета Тель-Авива Алекс Цукиерман, другие ученые-экономисты.