Տնտեսություն 11:31 10/10/2015
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար և Գյուղատնտեսության աշխատողի օրվա կապակցությամբ «Անանիա Շիրակացի» մեդալով պարգևատրվել է 1 հոգի, «Երախտագիտություն» մեդալով՝ 7 հոգի:
Նախագահի հրամանագրով` 2015 թվականի հացահատիկային մշակաբույսերի բերքահավաքն անկորուստ անցկացնելու աշխատանքներին աջակցելու, հրդեհավտանգ իրավիճակները վերահսկելու և հրդեհների դեմ պայքարին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու համար Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության 20 աշխատող պարգևատրվել է «Երախտագիտություն» մեդալով: Ծառայության 150 աշխատող, համաձայն Նախագահի կարգադրության, արժանացել է դրամական պարգևատրման:

Economy 12:03 10/10/2015
For services rendered to the Nagorno Karabagh Republic and in connection with the Agriculture Worker's Day one person received the Anania Shirakatsi Medal and 7 others were awarded the Gratitude Medal, the press service of NKR President’s Office said.
According to the Presidential decree, 20 servicemen of the State Service of Emergency Situations under the NKR Cabinet of Ministers were awarded the “Gratitude” medal, 150 servicemen received cash awards for their effective assistance during the grain harvest, active participation in fighting fire hazards 20 servicemen of the State Service of Emergency Situations under the NKR Cabinet of Ministers were awarded the “Gratitude” medal, 150 servicemen received cash awards.