Իրավունք 16:44 29/08/2014
ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանն այցելել է սահմանամերձ Տավուշի մարզ, որտեղ փակ խորհրդակցություն է անցկացրել դատախազության, ազգային անվտանգության ծառայության, ոստիկանության, տարածքային կառավարման մարմինների, արտակարգ իրավիճակների նախարարության, պաշտպանության նախարարության համապատասխան մարզային ղեկավարների հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հարուցված քրեական գործերի քննության ընթացքին, առանձնահատկություններին, նմանատիպ դեպքերին պատշաճ քրեաիրավական գնահատական տալուն, ինչպես նաև դրանց կանխարգելմանն ուղղված միջոցառումներին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ պետական սահմանի մի շարք տեղամասերում վերջին շրջանում արձանագրված միջադեպերի առիթով ՀՀ քրեական օրենսգրքի մի շարք հոդվածներով, ներառյալ հոդված 389-ը (Միջազգային ահաբեկչություն), հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից հանձնարարվել է ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչությանը, որտեղ ստեղծվել է համապատասխան քննչական խումբ:

Law 17:06 29/08/2014
Armenian Prosecutor General Gevorg Kostanyan visited Tavush province where he held a consultation with the regional heads of the Prosecutor’s Office, National Security Service (NSS), police, territorial administration bodies, Ministries of Emergency Situations and Defense, the press service of the Prosecutor General’s Office reports.
The consultation focused on the investigation of the criminal cases which have been opened, their peculiarities, proper assessment of such cases as well as measures that are needed to prevent them.
Mr Kostanyan instructed the Investigation Department of the National Security Service to investigate the criminal case opened over the recent incidents in a number of sections of the Armenian state border.