Քաղաքական 14:12 20/04/2012
Տարածքների համաչափ զարգացումը մեր երկրի կարևորագույն առաջնահերթություններից է: Ավելի մեծ ուշադրություն է դարձվելու գյուղական համայնքների հնարավորությունների մեծացմանը: Այս մասին այսօր Ապարանում` ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը:
Երկրի ղեկավարը վստահեցրեց, որ առաջիկա տարիների ընթացքում առավել մեծ ջանքներ կգործադրվեն սոցիալական անհավասարության պատճառների վերացման և հավասար հնարավորությունների ստեղծման համար:
Ըստ նախագահ Սարգսյանի` արտաքին մարտահրավերների պատճառով երկրի ռեսուրսների միայն փոքր մասը կենտրոնացավ բարեփոխումների վրա, բայց ստեղծվել է ամուր հիմք, նոր առաջընթացի համար: Երկրի ղեկավարը վստահեցրեց, որ ավելի վճռական է դառնալու պայքարը կոռուպցիայի դեմ:
Հանդիպման վերջում նախագահ Սարգսյանը կոչ արեց ընտրություններին գնալ պարզ ոգով: «Պետք է այնպիսի ընտրություններ լինեն, որ պակասի թշնամության մթնոլորտը և ձևավորվեն իշխանություններ, որոնք վստահություն կունենան»,-եզրափակեց ՀՀԿ նախագահը:

Комментарии 14:55 20/04/2012
Равномерное развитие территорий является одной из первостепенных задач нашей страны. Еще большее внимание будет уделяться увеличению возможностей сельских общин. Об этом сегодня на встрече с избирателями города Апаран Арагацотнской области заявил президент Армении, лидер Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян.
По словам главы государства, в течение ближайших лет будут приложены еще большие усилия для ликвидации причин социального неравенства и создания равных возможностей.
Серж Саргсян отметил, что по причине внешних вызовов лишь небольшая часть ресурсов страны была сосредоточена на проведение реформ, но была создана прочная основа для нового продвижения. Президент заверил, что борьба против коррупции станет еще более решительной.
В завершении встречи лидер РПА призвал идти на выборы с чистой душой. «Должны быть проведены такие выборы, чтобы отсутствовала атмосфера ненависти и сформировались власти, которые будут пользоваться доверием»,– резюмировал президент.