Քաղաքական 10:42 26/04/2012
Թիվ 7 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովը պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանի դիմումը նիստում կքննարկի վաղը, ապրիլի 27-ին: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԸԸՀ նախագահ Գեղամ Սարգսյանը:
«Մինչ այդ հանձնաժողովականները կուսումնասիրեն ներկայացված փաստաթուղթը և քննարկումը կկայանա ապրիլի 27-ին», -փոխանցեց ԸԸՀ նախագահ Գեղամ Սարգսյանը:
Հիշեցնենք` Թիվ 7 ընտրատարածքում պատգամավորի թեկնածու առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանը և նրա լիազոր ներկայացուցիչ Վահագն Հովակիմյանը դիմել էին թիվ 7 ԸԸՀ` պատգամավորի թեկնածու Սամվել Ալեքսանյանի գրանցումը ուժը կորցրած ճանաչելու հարցով, քանի որ ըստ ներկայացված փաստաթղթի, իր մրցակից «Սամվել Ալեքսանյանը Երևանի թիվ 190 դպրոցում անցկացրել է նախընտրական հանդիպում, որի ընթացքում ընտրողներին է բաժանել դրամ, և տվել է վերջին զանգի արարողությունը իրեն պատկանող «Փարվանա» ռեստորանում անվճար կազմակերպելու խոստում»:
Դիտելով սա որպես ընտրակաշառք, դիմումատուները գտել են, որ դա հայաստանյան օրենսդրության խախտում է և դիմումի մեջ վկայակոչել են մի շարք դրույթներ:

Политика 11:00 26/04/2012
Окружная избирательная комиссия №7 обсудит заявление кандидата Никола Пашиняна завтра, 27 апреля. Об этом Panorama.am сообщил председатель окружной избирательной комиссии Гегам Саркисян.
«До этого члены комиссии изучат представленный документ, а обсуждение состоится 27 апреля»,– отметил он.
Напомним, что баллотирующийся в избирательном округе №7 кандидат Никол Пашинян и его уполномоченный представитель Ваагн Овакимян обратились в окружную комиссию №7 с целью признать регистрацию кандидата в депутаты Самвела Алексаняна недействительной. В заявлении, в частности отмечено: «19 апреля 2012 года кандидат в избирательном округе №7 Самвел Алексанян в ереванской школе №190 провел предвыборную встречу, раздал избирателям деньги, пообещав бесплатно организовать торжество по случаю „Последнего звонка” в принадлежащем ему ресторане „Парвана”. Существуют публикации, доказывающие этот факт, в изданных 20 апреля номерах газет «Жоговурд» и «Айкакан жаманак». Директор данной школы Карине Затикян подтвердила этот факт в беседе с корреспондентом газеты „Айкакан жаманак”».
Никол Пашинян и его уполномоченный представитель Ваагн Овакимян посчитали это нарушением законодательства Армении, ссылаясь в своем заявлении на ряд положений.