Քաղաքական 10:42 26/04/2012
Թիվ 7 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովը պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանի դիմումը նիստում կքննարկի վաղը, ապրիլի 27-ին: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԸԸՀ նախագահ Գեղամ Սարգսյանը:
«Մինչ այդ հանձնաժողովականները կուսումնասիրեն ներկայացված փաստաթուղթը և քննարկումը կկայանա ապրիլի 27-ին», -փոխանցեց ԸԸՀ նախագահ Գեղամ Սարգսյանը:
Հիշեցնենք` Թիվ 7 ընտրատարածքում պատգամավորի թեկնածու առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանը և նրա լիազոր ներկայացուցիչ Վահագն Հովակիմյանը դիմել էին թիվ 7 ԸԸՀ` պատգամավորի թեկնածու Սամվել Ալեքսանյանի գրանցումը ուժը կորցրած ճանաչելու հարցով, քանի որ ըստ ներկայացված փաստաթղթի, իր մրցակից «Սամվել Ալեքսանյանը Երևանի թիվ 190 դպրոցում անցկացրել է նախընտրական հանդիպում, որի ընթացքում ընտրողներին է բաժանել դրամ, և տվել է վերջին զանգի արարողությունը իրեն պատկանող «Փարվանա» ռեստորանում անվճար կազմակերպելու խոստում»:
Դիտելով սա որպես ընտրակաշառք, դիմումատուները գտել են, որ դա հայաստանյան օրենսդրության խախտում է և դիմումի մեջ վկայակոչել են մի շարք դրույթներ:

Miscellaneous 15:12 26/04/2012
Electoral commission No. 7 will consider the bid submitted by parliamentary candidate Nikol Pashinyan on April 27, commission chairman Gegham Sargsyan told Panorama.am.
“Currently the commission is studying the document and will discuss it on April 27,” Mr. Sargsyan said.
Nikol Pashinyan, a candidate for parliament in constituency No. 7, and his proxy Vahagn Hovakimyan demand that electoral commission No. 7 annul parliamentary candidate Samvel Alexanyan’s registration, claiming that Alexanyan, Pashinyan’s rival candidate, gave voters money during an election meeting at Yerevan’s school No. 190 and promised to charge no money for holding the Last Bell Ceremony at his Parvana Restaurant.