Համացանց 11:50 26/09/2015
Սեպտեմբերի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /16 արկ/, 82 /28 արկ/, և 120մմ /2 արկ/ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /1 արկ/ և ՀԱՆ-17 /30 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TR-107 /12 արկ/ տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք, ինչպես նաև կրակի դադարեցման մասին համաձայնագրի ստորագրումից ի վեր առաջին անգամ` 122 մմ Դ-30 /30 արկ/ հաուբից հրանոթ (լուսանկարները ստորև):
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Politics 15:34 26/09/2015
The Azerbaijani side violated the ceasefire about 100 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan yesterday, September 25, and on the night of September 26, according to the press service of Defense Ministry of Nagorno Karabakh Republic.
During that period over 1,000 shots were fired at Armenian positions by Azerbaijani frontline units from small arms of various calibers, as well as from 60mm (16 shells), 82mm (28 shells), and 120 mm mortars (2 shells), and also RPG-7 and AGS-17 grenade launchers.
In addition, the enemy also used Turkish-made TR-107 rocket launcher (12 shells) during the same period, and a D30 122mm howitzer (50 shells) was used for the first time since the signing of the ceasefire agreement (see pictures below).
The enemy’s activity was suppressed as a result of actions taken by the frontline units of NKR Defense Army.