Հասարակություն 16:56 30/11/2015 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր պարգևատրելու և ոստիկանության գնդապետի կոչում շնորհելու մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Կամո Աղաջանյանը պարգևատրվել է «Մխիթար Գոշ» մեդալով:
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական խիզախության և ծառայողական պարտականությունները պատասխանատվությամբ կատարելու համար «Մարտական ծառայություն» մեդալով պարգևատրվել են.
Նահապետ Բաղդասարյանը - Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կետի ավագ տեսուչ, ոստիկանության կապիտան
Վաչիկ Դանիելյանը       - Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի ավագ տեսուչ-հերթապահ, ոստիկանության մայոր
Սամվել Խանումյանը - Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության պետական պահպանության վարչության ոստիկանության պահպանության գումարտակի թիվ 1 վաշտի ավագ, ոստիկանության ավագ ենթասպա
Արթուր Հայրապետյանը - Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ներքին գործերի  Ասկերանի շրջանային  բաժնի  քրեական  հետախուզության  բաժանմունքի նախկին օպերլիազոր, միլիցիայի պաշտոնաթող ավագ լեյտենանտ
Վահան Պողոսյանը      - Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության վաշտի թիվ 2 ճանապարհապարեկային ծառայության սպայական ջոկի ավագ տեսուչ, ոստիկանության մայոր։
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության հասարակական կարգի ապահովման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Աբրահամյանին  և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության ինֆորմացիոն կենտրոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գեղամ Գաբրիելյանին շնորհվել է ոստիկանության գնդապետի  կոչում:

Society 19:40 30/11/2015
Artsakh Republic President Bako Sahakyan signs decrees on awarding and conferring rank of Police colonel
For services rendered to the Nagorno Karabagh Republic, the head of the Police under the NKR Cabinet of Ministers, major-general Kamo Aghajanyan was awarded the “Mkhitar Gosh” medal, according to the press service of the NKR President Office.
For personal bravery shown in the battles for the defense of the Motherland and for performing the official duties with high responsibility, the following individuals were awarded “For Service in Battle” medal:
Nahapet Baghdasaryan - police captain, senior inspector of transport police control point of the NKR Police;
Vachik Danielyan - police major, senior inspector-sentry of the Askeran regional department of the NKR Police;
Samvel Khanumyan - police senior sergeant, senior of the N1 unit of the security battalion of the NKR Police state security department;
Arthur Hayrapetyan - retired senior sergeant of the Police, former detective officer of the criminal investigation division of the Askeran regional department of the NKR ministry of internal affairs;
Vahan Poghosyan - police major, senior inspector of the transport control service unit’s N 2 officer squad of the NKR Police Board transport police.
The head of the public order maintenance department of the Police under the NKR Cabinet of Ministers, lieutenant colonel Grigory Abrahamyan and the head of the information center of the NKR Police, lieutenant colonel Gegham Gabrielyan received the military ranks of police colonel.