Հասարակություն 10:00 02/12/2015 Արցախ
Դեկտեմբերի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 30-ին և լույս դեկտեմբերի 1-ի գիշերը  հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել էր շուրջ 50 անգամ, որի ընթացքում,արձակվել էր ավելի քան 900 կրակոց:

Politics 12:56 02/12/2015
Yesterday, on December 1, and the night of December 2 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 60 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic reported.
During that period Azerbaijani frontline units fired over 1,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers.
The frontline units of NKR Defense Army remained largely committed to the ceasefire and continued performing confidently their military duties.