Քաղաքական 09:10 29/04/2016
Ապրիլի 28-ի լույս 29-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, ինչպես նաև 60 (19 արկ), 82 (128 արկ), 120 (5 արկ)միլիմետրանոց ականանետեր, ՌՊԳ-7 (2 արկ), ՀՀՆ-9 (2արկ) ու ՀԱՆ-17 (27 արկ) տիպի նռնականետեր: Այդ մասին տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջևդրված մարտական խնդիրը», ասված է հաղորդագրության մեջ:

Политика 10:05 29/04/2016 НКР
В ночь с 28 на 29 апреля ВС Азербайджана по всему периметру линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск продолжали нарушать договоренность о прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Противник применил стрелковое оружие различного калибра, а также 60-и (19 снарядов), 82-х (128 снарядов) и 120-миллиметровые (5 снарядов) минометы, гранатометы РПГ-7 (2 снаряда), СПГ-9 (2 снаряда) и АГС-17 (27 снарядов).
«Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают с уверенностью выполнять поставленную перед ними боевую задачу», – говорится в сообщении.