Քաղաքական 09:10 29/04/2016
Ապրիլի 28-ի լույս 29-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, ինչպես նաև 60 (19 արկ), 82 (128 արկ), 120 (5 արկ)միլիմետրանոց ականանետեր, ՌՊԳ-7 (2 արկ), ՀՀՆ-9 (2արկ) ու ՀԱՆ-17 (27 արկ) տիպի նռնականետեր: Այդ մասին տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջևդրված մարտական խնդիրը», ասված է հաղորդագրության մեջ:

Politics 10:22 29/04/2016 NKR
On the night of April 28-29 the Azerbaijani forces continued violating the agreement to put halt on fire along the entire Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan.
According to the press statement, released by NKR Defense Minister the adversary used weapons of different calibers, as well as 60mm mortars (19 shells), 82 mortars (128 shells), 120 mm mortars (5 shells), grenade launchers of RPG-7 (2 shells), SPG-9 (2 shells) and AGS-17 (27shells) types.
Defense Army advanced detachments control the operative–tactic situation and continue carrying out their combat duties reads the statement.