Հասարակություն 20:00 04/05/2016 Արցախ
Արցախի Հանրապետության կառավարության կողմից բացված հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 4-ից մայիսի 3-ը ժամանակահատվածում 5.115 իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց կողմից փոխանցվել է, ընդհանուր առմամբ, 3.875.367.924 դրամ՝ ներառյալ արտարժույթով փոխանցումները, իսկ միայն մայիսի 3-ին՝ 19.746.980 դրամ՝ փոխանցված 65 անձանց կողմից:
Այսօր նման տվյալներ հրապարակել է Արցախի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ ողջ գումարն ուղղվելու է պաշտպանության բանակի մարտունակության հետագա ամրապնդմանը: Կառավարությունը, Արցախի ողջ բնակչության անունից, իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում բոլոր նվիրատուներին՝ հավաստիացնելով, որ յուրաքանչյուր լումա էական նշանակություն է ունենալու Արցախի անվտանգության ապահովման գործում:
Տեղեկացնենք, որ ԼՂՀ ֆինանսների նախարարության կայքում գործում է վիրտուալ POS-տերմինալ, որի միջոցով հնարավոր է վիզա, մասթեր և արքա քարտերով առցանց փոխանցումներ կատարել: Տերմինալի էջի հղումը՝ այստեղ:
Բացի դրանից, նշված հատուկ հաշվեհամարին հնարավոր է գումար փոխանցել նաև Telcell ընկերության տերմինալներով՝ մուտք գործելով «Արցախը ես եմ» պատուհան:
Իսկ բանկային հաշվեհամարներին փոխանցումները պետք է կատարել հետևյալ տվյալներով՝
Սպասարկող բանկ՝ «Արցախբանկ» ՓԲԸ,
Հասցե՝ Կիևյան փողոց 3, Երևան, Հայաստան,
SWIFT` ARTSAM22,
Ստացող՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ֆինանսների նախարարություն,
Հաշվեհամարները՝
ՀՀ դրամ՝    22300612211100,
ԱՄՆ դոլար՝ 22300110153200,
Եվրո՝ 22300200153300,
ՌԴ ռուբլի՝ 22300400153100:
Տեղեկացնենք, որ փոխանցումների հաշվետվությունը պարբերաբար թարմացվում է նաև ֆինանսների նախարարության կայքում. http://minfin-nkr.am

Society 21:14 04/05/2016 NKR
Press department of the Artsakh Republic government reports that for the period of April 4 - May 3 the total sum of the transfers to Artsakh has reached 3.875.367.924 AMD received from 5.115 physical and legal entities
According to the information, donations are transferred to the facilitated bank accounts, and the number includes the money transfers by foreign currency.
The total amount of the donations received on May 3-4 comprises 19.746.980 AMD received from 65 entities.
The collected funds will be allocated for the further strengthening of the Artsakh Defense Army. The government expresses its sincere gratitude on behalf of the Artsakh people to all donators assuring that each contribution will bring a significant impact on the enhancement of Artsakh security.
To remind, a virtual POS-terminal is operating on the website of the Artsakh Ministry of Finance, which gives an opportunity to make transfers through Master, Visa, and Arca cards.
The link to the virtual POS-terminal here.
Those who wish to make donations to the Nagorno Karabakh Republic may facilitate money transfers to the bank accounts listed below.