Քաղաքական 09:26 04/05/2016 Հայաստան
Մայիսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնությա հետ կապերի բաժնից:
ՀՀ զինված ուժերը վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը և իրավիճակին համարժեք գործողությունների են դիմում միայն հակառակորդի կողմից արձանագրվող նպատակային խախտումների դեպքում:

Политика 10:15 04/05/2016 Армения
Минобороны Армении: ВС Азербайджана ночью открывали беспорядочный огонь по армянским позициям на госгранице
В ночь с 3 на 4 мая на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы азербайджанская сторона продолжила в основном беспорядочные обстрелы в направлении армянских позиций из стрелкового и снайперского оружия различного калибра. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
«ВС Армении с уверенностью контролируют ситуацию на границе, прибегая к созвучным развитию ситуации действиям лишь в случае фиксируемых целенаправленных нарушений со стороны противника», – говорится в сообщении.