Հասարակություն 17:06 06/05/2016 Աշխարհում
Հունաստանում մեկնարկած զանգվածային եռօրյա գործադուլը կաթվածահար է արել հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը:
Լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ արհմիությունները դեմ են դուրս եկել տնտեսական կոշտ քայլերին, որն առաջարկվում է պետությունը ճգնաժամից դուրս գալու համար:
Նրանք բողոքում են կենսաթոշակային բարեփոխումների դեմ, ինչի արդյունքում բարձր թոշակների չափը կնվազեցվի, իսկ միջին ու բարձր եկամուտներ ունեցող բիզնեսի հարկերը կհավասարեցվեն:
Հունաստանի մասնավոր սեկտորի խոշորագույն GSEE արհմիությունը այդ փոփոխությունները որակել է որպես «դագաղի կափարիչի վերջին մեխը» աշխատողների ու թոշակառուների համար:
Աթենքում չեն աշխատում մետրոն, տրամվայը, ավտոբուսները, երկաթուղային տրանսպորտը, լաստանավերը, որոնք մայր Հունաստանը կապում են կղզիներին:

Общество 17:56 06/05/2016 В мире
Правительство Греции перенесло финальный матч Кубка Греции по футболу между «Олимпиакосом» и АЕКом из-за отсутствия надлежащих мер безопасности. Об этом  сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Франс Пресс.
Финальный матч Кубка Греции должен был состояться в субботу. Новая дата игры на данный момент неизвестна.
«По решению заместителя министра спорта Греции Ставроса Контониса, финал Кубка Греции откладывается по просьбе полиции и комитета против насилия», – говорится в сообщении.
Из-за 48-часовой забастовки профсоюзов по всей Греции полиция не может обеспечить достаточные меры безопасности для проведения матча.