ՏՀՏ-ն Հայաստանում 15:38 09/07/2016 Հայաստան
Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը և Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնը հուլիսի 11-ից օգոստոսի 31-ը կազմակերպում են ամառային դպրոց 12-18 տարեկան դպրոցականների համար: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնում են ՁԻՀ-ից:
Ամառային դպրոցի նպատակն է դպրոցականներին ուսուցանել ծրագրավորման լեզուներ, զարգացնել նրանց մոտ տրամաբանական և ալգորիթմական մտածողությունը, ամառային արձակուրդները կազմակերպել հետաքրքիր և արդյունավետ:
Դպրոցի ծրագրում ներառված են գրաֆիկական դիզայնի, ալգորիթմների (բլոկ-սխեմաներ), Python-ի, web ծրագրավորման (HTML, CSS), անգլերենի, հանրային խոսքի հմտությունների (հայերեն/անգլերեն տարբերակներ) դասընթացներ:
Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի և Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնի ամառային դպրոցը հնարավորություն է տալիս ոչ միայն ընկղմվելու զուտ տեխնոլոգիական լուծումների մեջ, այլ նաև ապահովում է ակտիվ շփում մշակույթի, սպորտի, ինչպես նաև հասակակիցների և տարբեր ոլորտների մասնագետների հետ:
‹‹Հաշվի առնելով ՏՏ ոլորտում առկա մասնագետների մեծ պահանջարկը՝ կազմակերպում ենք այս Ամառային դպրոցը, որը հնարավորություն կտա բոլոր հետաքրքրված դպրոցականերին սովորել ծրագրավորում, ձեռք բերել տարաբնույթ հմտություններ ու գիտելիքներ, մոտ լինել տեխնոլոգիական աշխարհին: Մեր նպատակներից է նաև դեռևս փոքր տարիքից կողմնորոշել երեխաներին իրենց մասնագիտության ընտրության հարցում››,- նշում է Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնի կրթական ծրագրերի համակարգող Նելսոն Մամուլյանը:

Education 17:18 09/07/2016 Armenia
Enterprise Incubator Foundation in collaboration with Vanadzor Technology Center organizes a summer school for 12-18 aged pupils to be held on August 11-31, Panorama.am am learnt from the foundation.
The summer camp aims to teach programming languages to pupils, develop logical and algorithmic thinking among them, combining the summer vacation with efficient engagement.
Trainings on graphic design, algorithms, Python, web programming (HTML, CSS), courses of the English language and public speech are to be conducted in the scope of the school.
The initiative by Enterprise Incubator Foundation and Vanadzor Technology Center will provide opportunity to pupils not only engage with technological solutions, but also promote children’s interest in the culture, sport, socializing with fellow pupils and specialists from different spheres.
“Considering the high demand on IT specialists, the summer school comes to teach programming to all interested pupils, acquire new skills and knowledge, get in touch with the world of technology. Our aim is to support children from an early age to make career choices, ” Nelson Mamulyan, Coordinator of Educational Programs at Vanadzor Technology Center told.