Քաղաքական 09:27 23/07/2016 Արցախ
Հուլիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է  18 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց, այդ թվում դիպուկահար հրացաններից 43 անգամ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Հուլիսի 23-ին` ժամը 00:10-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Մհեր Վանիկի Զիլոյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Politics 10:41 23/07/2016 Armenia
The adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 18 times by firing 200 shots from weapons of different calibres on the night of July 22-23, NKR Defense Army press service reports.
At 12:10 am on July 23, NKR Defense Army serviceman, Mher Vanik Ziloyan, 1991 was wounded. The serviceman has been taken to a military hospital. He is currently in a satisfactory condition. Investigation is carried out to find out the details of the case.
According to the source, advanced detachments of the Defense Army have full control over the frontline and continue successfully carrying out their combat duties.