Տնտեսություն 12:26 25/07/2016
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է Քաշաթաղի շրջան:  Երկրի ղեկավարը ծանոթացել է Հագարի և Աղավնո գետերի վրա հիդրոէլեկտրակայանների կառուցման ընթացքին:
Նախագահը Քաշաթաղի շրջանի ջրային պաշարների օգտագործումը համարել է ռազմավարական մեծ կարևորություն ունեցող ծրագիր երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման համար՝ նշելով, որ պետությունն այսուհետ էլ հատուկ ուշադրություն է դարձնելու այդ բնագավառին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, այնուհետև Բակո Սահակյանը Ծիծեռնավանք գյուղում խորհրդակցություն է հրավիրել շրջվարչակազմի ղեկավարության ու շրջանի հյուսիսային թևի համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ, քննարկել այնտեղ առկա խնդիրները և զարգացման հեռանկարները: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել վերաբնակեցման հարցերին և բերքահավաքի ընթացքին:
Համապատասխան զեկույցով հանդես է եկել Քաշաթաղի շրջվարչակազմի ղեկավար Սուրեն Խաչատրյանը: Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

Политика 12:42 25/07/2016 НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 24 июля посетил Кашатагский район. Подробности представляет пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, Бако Саакян ознакомился с процессом строительства гидроэлектростанций на реках Агари и Ахавно.
Президент отметил важное стратегическое значение программы использования водных ресурсов Кашатагского района для социально-экономического развития страны, подчеркнув, что государство и в дальнейшем будет уделять особое внимание данной сфере.
Затем в селе Цицернаванк Бако Саакян созвал совещание с участием руководства районной администрации и глав общин северного крыла района, обсудив существующие там проблемы и перспективы развития. Особое внимание было уделено вопросам заселения и уборочной страды.