Հասարակություն 13:26 26/07/2016 Հայաստան
Այս գիշեր ՊՊԾ գնդի մոտ ոստիկանության և «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների միջև տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ վիրավորվել են Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Նրանք  ստացել են հրազենային վիրավորում և տեղափոխվել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:
Ինչպես Panorama.am-ին հայտնեցին ՀՀ առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունից,  «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ  Աշոտ Պետրոսյանին և Հովհաննես Հարությունյանին վիրահատել են, այս պահին գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում:
Նրանց վիճակը, ըստ աղբյուրի, գնահատվում է նորմալ, համապատասխանում է հետվիրահատական շրջանին:
Փոխհրաձգության հետևանքով վիրավորում ստացած Աշոտ Պետրոսյանի և Հովհաննես Հարությունյանի դեպքի կապացությամբ Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչներն այս պահին գտնվում են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում:

Health 13:58 26/07/2016 Armenia
Tonight, during the clashes between law enforcement units and members of “Daredevils of Sassoun” armed group, two persons were injured, namely Ashot Petrosyan and Hovhannes Harutyunyan. They have been submitted to Erebuni Medical Centre with gunshot wounds.
According to the Ministry of Health of Armenia, the patients have already undergone surgery. Their conditions are normal for a post-operation period.
Currently, representatives of the Ombudsman of Armenia are at the medical centre concerning the case of Ashot Petrosyan and Hovhannes Harutyunyan.