Տնտեսություն 12:00 27/07/2016 Հայաստան
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի, Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային և Հյուսիսային միջանցքի արդիականացման ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, խորհուրդը քննարկել և հաստատել է Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրի Տրանշ 2-ի (հատուկ գործողություններ) վարկային համաձայնագրի գնումների պլանի և Տրանշ 1-ի շրջանակում «Էգիս Ինթերնեյշնլ» խորհրդատվական կազմակերպության հետ կնքված նախագծման, շինարարության կառավարման և վերահսկման պայմանագրի փոփոխությունները:
Մեկ այլ հարցով քննարկվել և հաստատվել են Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրի Տրանշ 2-ի շրջանակում արտաքին մոնիթորինգի գործակալության մրցույթի գնահատման արդյունքները:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը զարմանցել է, որ Նիկոլ Փաշինյանը Պրահայում  Արցախի Հանրապետությունը ճանաչել է Ադրբեջանի մաս»,-...

Экономика 14:01 27/07/2016 Армения
Под председательством премьер-министра Армении Овика Абраамяна в правительстве сегодня состоялось  очередное заседание Совета управления инвестиционными программами дорожного коридора «Север-Юг» и Устойчивого городского развития, а также программы модернизации Северного коридора.
Как передает пресс-служба правительства РА, в ходе заседания Советом управления были обсуждены и утверждены изменения к плану закупок кредитного соглашения в рамках второго транша инвестиционной программы Устойчивого городского развития (специальные операции) и проекту, заключенному в рамках первого транша с консалтинговой организацией Egis international.
Также в ходе заседания были обсуждены и утверждены  результаты оценки конкурса внешнего мониторинга, осуществленного в рамках второго транша инвестиционной программы Устойчивого городского развития.