Օրվա մամուլ 09:41 28/07/2016
Ինչպես հայտնի է՝ ՀՀ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Մուշեղ Պետոյանի  ծնողների տունը ևս տուժել էր Արթիկում տեղի ունեցող ջրհեղեղի պատճառով. Վնասել էր նրանց գույքը։ Պատգամավորի ընտանիքը պահանջել էր պետբյուջեից փոխհատուցել իրենց կրած մի քանի հարյուր հազար դրամի վնասները, ինչպես մնացած՝ անապահով ընտանիքների դեպքում. գրել է «Ժողովուրդ»-ը:
«Ու սա այն դեպքում, երբ Պետոյանը պատգամավոր դառնալիս  2012-ին հայտարարագրել է անշարժ գույք՝ իր հողամասով, երկու ավտոմեքենա՝ «Toyota Land Cruiser» և «BMW X5» մակնիշների, երկու ընկերության բաժնեմաս,  60 հազար դոլար և 40 մլն դրամ դրամական միջոց։  2015-ին դրամական միջոցները եղել են 140 մլն դրամ և 106 հազար դոլար։ Ամսական 520 հազար դրամ աշխատավարձից բացի՝ 2015-ին հայտարարագրել է 28 մլն դրամի եկամուտ։ Բայց, չնայած այս ունեցվածքին, Պետոյանի ծնողները ևս Արթիկի քաղաքապետարանի սուղ միջոցներից օգնություն են ստացել, ինչը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում հաստատեց Արթիկի քաղաքապետ Արսեն Աբրահամյանը»:

Пресса дня 11:13 28/07/2016 Армения
Газета «Жоховурд» пишет, что дом родителей депутата парламентской фракции «Процветающая Армения» Мушега Петояна, как известно, также пострадал в результате наводнения в Артике. Пострадало их имущество. Семья депутата потребовала возместить из бюджета нанесенный им ущерб в несколько сотен тысяч драмов, как и в случае других необеспеченных семей.
«И это в том случае, когда в 2012 году баллотируясь в депутаты, Петоян задекларировал недвижимость с земельным участком, две машины марки "TOYOTA LAND CRUISER" и "BMW X5", акции двух компаний, финансовые средства в размере 60 тыс. долларов и 40 млн. драмов. В 2015 году его финансовые средства составляли 140 млн. драмов и 106 тыс. долларов.
Кроме ежемесячной зарплаты в 520 тысяч драмов, в 2015 году он задекларировал доход в размере 28 млн. драмов. Однако, несмотря на это имущество, родители Петояна получили помощь из скудных средств мэрии Артика, что в беседе с корреспондентом издания подтвердил мэр Артика Арсен Абраамян», - пишет газета.