Օրվա մամուլ 09:52 29/07/2016 Հայաստան
«Իրատես»-ն «Ասում են» խորագրի ներքո գրել է. «Արթիկի քաղաքապետի ընտրությունները բավականին թեժ են ընթանում։ Բանն այն է, որ, բացի գործող քաղաքապետից, այդ պաշտոնին հավակնում է նաև մեկ այլ ՀԿԿ-ական՝ Խաչիկ Վարագյանը։
ՀՀԿ գործադիր մարմինը դեռ որոշում չի կայացրել այդ առնչությամբ, սակայն Հովիկ Աբրահամյանն արդեն իսկ իր «դաբրոն» է տվել նախկին ԲՀԿ-ական, այժմ՝ անկուսակցական, անձրևից «խիստ» տուժած, պետությունից լուրջ փոխհատուցում ստացած, լրջագույն կարողության տեր գործարար Մուշեղ Պետոյանին։
Ասում են նաև, որ եթե այս որոշումը վերջնական լինի, Արթիկի քաղաքապետն ու Վարագյանը դուրս են գալու ՀՀԿ-ից»:

Пресса дня 11:15 29/07/2016 Армения
Газета «Иратес» пишет со ссылкой на свои источники, что выборы мэра Артика проходят  довольно бурно. Дело в том, что кроме действующего мэра на эту должность претендует также другой член Республиканской партии Армении – Хачик Варагян.
Как отмечает издание, исполнительный орган РПА пока не принял решения по этому вопросу, но Овик Абраамян уже «дал добро» бывшему члену партии «Процветающая Армения» ныне беспартийному, «чрезвычайно» пострадавшему от ливня, получившему от государства серьезную компенсацию, владельцу внушительного состояния – бизнесмену Мушегу Петояну.
«Говорят также, что если это решение будет окончательным, мэр Артика и Варагян покинут ряды РПА», - пишет газета.