Հասարակություն 18:55 26/09/2016 Աշխարհում
Salesforce ծրագրային ապահովման մշակման ընկերությունը և Twitter-ի գնման այլ թեկնածուներ պատրաստ են ավելի քան 16 միլիարդ դոլար տալ գործարքի համար: Լուրը գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով Bloomberg-ին:
Գործակալությունը նշում է, որ բացի միկրոբլոգների ծառայության տվյալներից՝ գնորդները կժառանգեն ընկերության վարչական խնդիրները:
Twitter-ի ղեկավարությունը պաշտոնական առաջարկ դեռ չի ստացել, բայց ընկերությունը դիմում է թողել Goldman Sachs-ում և Allen & Co.-ում՝ նպատակ ունենալով իմանալ պոտենցիալ գնորդների մասին:
Նշվում է, որ Twitter-ի ղեկավար Ջեք Դորսին չի ցանկանում ծառայության վաճառքը: Գործարքը կարող է դառնալ ընկերության ղեկավարի պաշտոնից նրա հեռանալու պատճառ: Վերջին վեց տարիներին ղեկավարի պաշտոնը փոխվել է առնվազն հինգ անգամ:

За Twitter готовы заплатить более $16 млрд.
Компания-разработчик программного обеспечения Salesforce и другие претенденты на покупку Twitter готовы отдать более 16 млрд. долларов за сделку. Об этом сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на Bloomberg.
Однако помимо данных сервиса микробологов покупатели унаследуют административные проблемы компании, указывает СМИ.
Согласно информации, официального предложения о покупке сервиса в руководстве Twitter пока не получили, но компания оставила запрос в Goldman Sachs and Allen & Co. с целью узнать о потенциальных покупателях.
Отмечается, что глава Twitter Джек Дорси не заинтересован в продаже сервиса. Сделка может стать причиной его ухода с поста руководителя сервиса микроблогов. За последние шесть лет в команде разработчиков продукта пост руководителя сменился как минимум пять раз.