Իրավունք 14:47 28/09/2016
«Forpostart production» ընկերությանը գործունեությունը «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը նմանեցնում է մի իրավիճակի հետ, երբ չվերթի քիչ տոմսեր վաճառած ավիաընկերությունը հայտարարի, թռիչքը չի կայանալու:
Լրագրողների հետ հանդիպմանը սպառողների իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող փորձագետը մատնանշեց ստեղծված իրավիճակի պատճառները՝ ոլորտը չի վերահսկվում, չկան մշակված համապատասխան ընթացակարգեր:
«Տնտեսվարողը գիտակցում է, որ իրեն պատասխանատվության կանչող, իր նկատմամբ պետական վերահսկողություն իրականացնող չկա: Իսկ երբ տնտեսվարողին ասում են, ինչ ուզում ես՝ արա, բնականաբար բիզնեսմենն ամեն ինչ անելու է իր գումարն աշխատելու համար»,-ասաց ՀԿ նախագահը:

Economy 17:53 28/09/2016 Armenia
Chairman of Informed and Protected Consumer NGO, Babken Pipoyan compares the activities of Forpostart production to a situation when an airline cancels the flight because of small number of tickets sold.
Pointing out the reasons for the current situation during a press conference, the expert dealing with protection of consumer rights told reporters that the sector isn’t supervised and there are no relevant procedures.
“The entrepreneur realizes that there is no one on a state level holding them responsible. Therefore, it’s natural that they’ll do anything to earn money,” the Chairman of the NGO said.