Օրվա մամուլ 08:51 28/09/2016
«Ժամանակ»-ը գրել է, որ Սպորտի և երիտասարդության  հարցերով նորանշանակ  նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը  համաձայնել է նախարար նշանակվել պայմանով, որ շարունակի մնալ ՀԱՕԿ փոխնախագահ։  Հրաչ Ռոստոմյանը  օրերս Սերժ Սարգսյանի  կողմից  պարգևատրվել էր «Հայրենիքին  մատուցած ծառայությունների  համար» երկրորդ աստիճանի  մեդալով։
«Ուշագրավ է,  որ սպորտի և  երիտասարդության  նախարար Գաբրիել  Ղազարյանը ոչ մի գնահատանքի չարժանացավ։  Ըստ տեղեկությունների՝  2015թ. փետրվար ամսին  տեղի ունեցած հայտնի  իրադարձություններից հետո  նախարարի պաշտոնը  թողնելուց հետո  էլ Հրաչյա Ռոստոմյանը  շարունակել է համակարգել  սպորտի նախարարության աշխատանքները։  Նշենք, որ  նախարարի պաշտոնում  Հրաչյա Ռոստոմյանը  նշանակվում է երկրորդ անգամ։  Առաջին անգամ այդ պաշտոնում  նշանակվել էր 2012թ. հունիսի 16-ին և պաշտոնավարել մինչև 2014թ. մայիսը»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 11:01 28/09/2016
Газета «Жаманак» пишет, что министр спорта и по делам молодежи Грачья Ростомян согласился на должность министра с условием, что продолжит оставаться вице-президентом Национального олимпийского комитета Армении. На днях Грачья Ростомян был награжден Сержем Саргсяном медалью «За заслуги перед отечеством» II степени.
«Примечательно, что министр спорта и по делам молодежи Габриел Казарян какой-либо оценки не удостоился. Согласно сведениям, после событий в феврале 2015 года, когда Грачья Ростомян оставил пост министра, он продолжал координировать деятельность министерства спорта.
Отметим, что Грачья Ростомян назначается на должность министра спорта и по делам молодежи уже второй раз. В первый раз он был назначен на этот пост 16 июня 2012 года и руководил ведомством до мая 2014 года», - отмечает издание.