Հասարակություն 13:09 27/10/2016
Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 26-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Գուրգեն Այվազյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։ Հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից երեկ հայտնեցին, որ հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման արդհետևանքով ժամը 17:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Գուրգեն Ավետիքի Այվազյանը:

Общество 13:39 27/10/2016 Армения
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 26 октября подписал указ, согласно которому военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны НКР Гурген Айвазян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги».
Гурген Айвазян награжден за мужество, проявленное при защите государственной границы Нагорно-Карабахской Республики.
Отметим, накануне пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики передала: в результате нарушения ВС Азербайджана режима прекращения огня 26 октября около 17:00 по ереванскому времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в северо-восточном направлении линии соприкосновения войск, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Гурген Аветикович Айвазян (1996 года рождения).