Քաղաքական 18:22 10/12/2016 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 10-ին ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ այցելել է Արցախի հյուսիսային շրջաններից մեկի` Մատաղիսի և Թալիշի շրջակայքում գտնվող պաշտպանական դիրքեր: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահներն ունկնդրել են զորամասի հրամանատարի զեկույցը, որից հետո հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարներին ներկայացվել են ինժեներական և ամրաշինական ենթակառուցվածքներն ու հուսալի պաշտպանություն իրականացնելու նոր տեխնոլոգիաները: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահը խրախուսել է ծառայության մեջ աչքի ընկած զինծառայողներին:
ԼՂՀ պաշտպանական մեկ այլ շրջանում տեղի է ունեցել հերթական զորանոցի և զորամասի օժանդակ շինությունների բացում, որից հետո Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Բակո Սահակյանը Արցախ այցելած ՀՀ արվեստի գործիչների հետ ներկա են գտնվել շարահրապարակում անձնակազմի համար կազմակերպված համերգին:
Երեկոյան Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում ՀՀ և ԼՂՀ նախագահները ներկա կգտնվեն «Ամուր հավատք, հզոր բանակ, պաշտպանված հայրենիք» միջոցառմանը:

Politics 19:46 10/12/2016 NKR
President of Armenia Serzh Sargsyan and Artsakh President Bako Sahakyan visited today the defense positions located near Mataghis and Talish in one of the northern regions of the Nagorno Karabakh Republic.
As the press department of the President’s Office reported, the presidents listened to
the report of the commander. The Heads of the two Armenian Republics familiarized with the engineering constructions and the new technology aimed at the reliable protection of the defense positions.
President Serzh Sargsyan commended a number of servicemen who excelled during their service.
Later, the opening ceremony of a newly constructed barrack with adjacent objects took place in another NKR region. Presidents Serzh Sargsyan and Bako Sahakyan next attended a concert for the troops on the drill ground with the participation of RA cultural and art representatives on a visit to Artsakh.
In the evening the RA and NKR Presidents were present at the event "Firm Faith, Strong Army, Protected Motherland" held at the Stepanakert Culture and Youth Palace.