Տնտեսություն 16:24 26/12/2016 Հայաստան
«Այսօրվա դրությամբ լուրջ ցրտահարություններ չկան և տեղացած ձյունը բարենպաստ էր գյուղատնտեսության համար»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ նախագահ Հրաչ Բերբերյանը:
Նրա խոսքով՝ եթե խաղողի այգեթաղ չեն արել գյուղացիները, իհարկե ցրտահարություն կլինեն. «Բայց քանի որ նախօրոք զգուշացվել էր այգեթաղ անելու մասին, կարծում եմ գյուղացիները դա կատարել են, ինչի մասին են վկայում նաև մեր ուսումնասիրությունները, և խաղողի ցրտահարության խնդիր չենք ունենա»:
«Ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ նախագահը գտնում է, որ -22 աստիճան գրանցված ցրտի դեպքում այգիների ցրտահարություն եղած չի լինի:
Ինչ վերաբերում է կրծողների դեմ պայքարին, նրա կարծիքով, այս տարի այն վատ էր կազմակերպված:
Կրծողների հասցրած վնասների մասին՝ տեսանյութում:
«Այդ հարցը բազմաթիվ անգամ տրվել է դատավորներին և որև է դեպքում ես դրական պատասխան չեմ լսել իրենցից»,- դատավորների ընդհանուր ժողովից...

Economy 17:56 26/12/2016 Armenia
“No cases of severe crop frost have been registered as of now and the snowfall created favourable conditions for agriculture,” Agrarian Union NGO Chairman Hrach Berberyan has noted during today’s press conference.
In his words if the villagers had not protected the grapes from the frost the crop would have frozen naturally. “But as they have been warned to carry out protective measures in advance, I think the villagers have followed the alerts. Our studies come to prove it and we have no issues regarding the grape frost,” he noted.
Agrarian Union NGO Chairman thinks that the crop frost did not take place even when the temperature dropped to -22 degrees.