Տնտեսություն 13:43 26/01/2017 Հայաստան
Գործադիրի այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանձարարական տվեց, որն ուղղված է տուրիզմի խթանմանը:
Մասնավորապես, վարչապետը նշեց, որ հունվարի 24-ին Մոսկվայում պաշտոնական այցի շրջանակներում հնարավոր է դարձել ՌԴ քաղաքացիների` առանց արտասահմանյան անձնագրի ՀՀ մուտք գործելը:
Կարեն Կարապետյանը Ազգային Անվտանգության ծառայությանը հանձնարարեց ապահովել հարցի տեխնիկական լուծումները մինչև մարտի 1-ը:
Զբոսաշրջության պետական կոմիտեին էլ հանձնարարեց այլ շահագրգիռ կառույցների և մասնավոր հատվածի հետ աշխատելով՝ ապահովել ՌԴ քաղաքացիների համար զբոսաշրջության ծառայությունների լայն փաթեթ:
«Մինչև մարտի 1-ը կառավարության աշխատակազմ ներկայացնել հաշվետվություն կատարված աշխատանքների մասին»,- ընդգծեց վարչապետը:

Общество 14:05 26/01/2017 Армения
Премьер-министр Армении Карен Карапетян  сегодня на заседании правительства дал  поручения, направленные на стимулирование развития сферы туризма в республике.
В частности, премьер Карапетян напомнил, что 24 января в Москве в рамках его официального визита в Российскую Федерацию Армения и Россия подписали изменения в соглашение о взаимных безвизовых поездках, согласно которым российские граждане смогут посещать Армению по внутренним паспортам.
Карен Карапетян поручил Службе национальной безопасности РА обеспечить техническое решение вопроса до 1 марта.
Кроме того, премьер Армении поручил Госкомитету по туризму в сотрудничестве с заинтересованными структурами и частным сектором разработать для граждан РФ широкий пакет туристических услуг.
«До 1 марта представить в аппарат правительства Армении отчет о проделанной работе», – подчеркнул Карен Карапетян.