Տնտեսություն 19:33 04/02/2017 Հայաստան
Հայաստանում շարունակում են նվազել ինչպես տրիկոտաժեղենի, այնպես էլ գորգերի արտադրության ծավալները: Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից, 2016 թվականին 2015 թ-ի համեմատ գորգերի և գորգեղենի արտադրության ծավալը նվազել է 56.1%-ով:
Եթե նախորդ տարի հանրապետությունում արտադրվել է 18 տոննա գորգեր և գորգեղեն, ապա 2015թ-ի՝ 41 տոննա:
Ինչ վերաբերում է տրիկոտաժեղենին, ապա 2016-ին Հայաստանում արտադրվել է  3 476.1 հազար հատ տրիկոտաժեղեն, իսկ 2015թ-ին՝   3 607.3 հազար հատ: Այստեղ արտադրության ծավալները նվազել են 3.6%-ով:
ԱՎԾ-ի փոխանցմամբ՝ նշված ժամանակահատվածում  նվազել են նաև բամբակյա գործվածքների արտադրության ծավալները: Եթե 2015թ-ին հանրապետությունում արտադրվել է 7.7 տոննա բամբակյա գործվածք, ապա 2016-ին՝ ընդամենը 3.6 տոննա, ինչը 53.3 տոկոսով պակաս է:
Ըստ ԱՎԾ-ի՝ 2016-ին 2.1 անգամ աճել է միայն գուլպեղենի արտադրության ծավալը. 2015թ-ին հանրապետությունում արտադրվել  է 7 901.6 հազար զույգ գուլպեղեն, իսկ 2016 թ-ին՝   16 257.7  հազար զույգ:

Economy 19:46 04/02/2017 Armenia
Volumes of the carpet and carpet coverings production have decreased by 56.1% in 2016 as compared with the volumes produced in 2015.
The National Statistical Service of the Republic of Armenia (NSS) informs that in 2016, 18 tons of carpets and carpet coverings have been produced in the republic, while the number was 41 tons in 2015.
As to knitwear production, in 2016, 3 476.1 thousand articles have been manufactured in Armenia, compared to 3 607.3 thousand articles produced in 2015. Overall, the knitwear production has decreased by 3.6% in Armenia.
According to NSS, for the indicated period only hosiery production increased by 2.1 times. According the source, 7 901.6 thousand pairs have been produced in 2015, compared to 16 257.7 thousand pairs manufactured in 2016.