Քաղաքական 12:20 24/03/2017 Հայաստան
Լատվիա կատարած այցի ընթացքում Լիտվայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Լատվիայի նախկին նախագահ Անդրիս Բերզինչի հետ:
ԱԳՆ մամուլի  և տեղեկատվության վարչության փոխանցմամբ, հանդիպման սկզբում Անդրիս Բերզինչը խնդրել է իր բարեմաղթանքները փոխանցել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին:
Նախագահ Բերզինչը նշել է, որ Հայաստանի հետ մշակութային և տնտեսական հարաբերությունները խորացնելու համար Լատվիայում առկա է մեծ ներուժ:
Նախագահը նշել է, որ նա շարունակելու է իր բարեկամությունը Հայաստանի և հայ ժողովուրդի հետ:
Դեսպան Մկրտչյանը շնորհակալություն է հայտնել Անդրիս Բերզինչի ջերմ խոսքերի համար և ներկայացրել դեսպանության նախաձեռնած առաջիկա միջոցառումները:
Նույն օրը դեսպանը հանդիպումներ է ունեցել Լատվիայում Հոլոքոստի թանգարանի տնօրեն, րաբբի Մենաչեմ Բարկահանի և Լատվիայում հրեական համայնքների խորհրդի նախագահ Արկադի Սուխարենկոյի հետ: Դեսպան Մկրտչյանը շնորհակալություն է հայտնելՄենաչեմ Բարկահանին Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված ցուցահանդեսի շարունակականությունը Հոլոքոստի թանգարանում ապահովելու համար: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են  հայ և հրեա համայնքների միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Politics 15:33 24/03/2017 Armenia
In the framework of the visit paid to Latvia, the RA Ambassador to Lithuania Tigran Mkrtchyan held a meeting with Ex-President of the country Andris Bērziņš.
As the Press and Information Department of the Armenian Ministry of Foreign Affairs informed Panorama.am, Andris Bērziņš asked the Armenian Ambassador to convey his greetings to RA President Serzh Sargsyan.
The former Latvian president noted there is great potential in Latvia to deepen the cultural and economic relations with Armenia.
Bērziņš noted that he will continue his friendship with Armenia and the Armenian people.
Ambassador Mkrtchyan thanked Andris Bērziņš for the warm words and briefed on the coming events initiated by the Embassy.
During the same day, the Ambassador of Armenia held meetings with Director of Latvian Holocaust Museum Rabbi Menachem Barkahan and Chairman of the Council of Jewish Communities in Latvia Arkady Sukharenko. Ambassador Mkrtchyan thanked Menachem Barkahan for ensuring the continuation of the exhibition dedicated to the Armenian Genocide in the Holocaust Museum. The meetings addressed issues on the cooperation between the Armenian and Jewish communities.