Սպորտ 11:46 24/03/2017 Հայաստան
Մարտի 29-ից ապրիլի 2-ը Հելսինկիում կանցկացվի գեղասահքի աշխարհի առաջնությունը: Այն նաև 2018 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերի ընտրական մրցաշար է: Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեից հայտնում են, որ Հայաստանը աշխարհի առաջնությունում ներկայացված է լինելու երեք մրցաձևում:
Մենասահքում հանդես կգան Սլավիկ Հայրապետյանը և Անաստասիա Գալուստյանը, իսկ պարային զույգերի մրցապայքարում՝ Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենակալ երկյակը:
«Օլիմպիական խաղերին մասնակցնելու համար մարզիկները պետք է ընդգրկվեն 20 ուժեղագույնների ցանկ: Բարդ խնդիր է, բայց մենք կպայքարենք: Փխենյան 2018-ին մասնակցելու երկրորդ և վերջին հնարավորությունը այս տարվա սեպտեմբերին Գերմանիայում կայանալիք ընտրական մրցաշարն է»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը:

Sport 12:32 24/03/2017 Armenia
The 2017 World Figure Skating Championships kick off in Helsinki, Finland on March 29 with Armenian athletes represented in three events. National Olympic Committee of Armenia (ANOC) reports, that Anastasia Galustyan and Slavik Hayrapetyan will compete in the free skating, while Tina Garabedian-Simon Senecal - in ice dancing pair.
Head of Armenia’s Figure Skating Federation Melanya Stepanyan has told the source, the Armenian athletes should secure a place in the top 20 to earn qualification for the PyeongChang 2018 Winter Olympic Games. In Stepanyan words, however, the last opportunity to qualify for the main competition is the international tournament to be held in Germany which is scheduled for September.