Օրվա մամուլ 09:10 25/03/2017 Հայաստան
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով  Հանրապետական կուսակցությունը որոշ  մարզերում  տեղական պաշտոնյաներին  հանձնարարել է  առաջիկա ԱԺ ընտրությունների  համար զուգահեռաբար  աշխատել նաև  Դաշնակցության օգտին։  Այդ մարզերից է նաև Շիրակը։
Այդ նպատակով, նախ, Շիրակում  փոխմարզպետ նշանակվեց  Խաչատուր Վարագյանը, որը ՀՅԴ անդամ է,  այն դեպքում,  երբ նրա եղբայր  Մխիթար Վարագյանը  ՀՀԿ-ի կողմից  Արթիկում  քաղաքապետ է դարձել։  Երկուսին էլ հանձնարարվել է  ընտրություններին մարզից  ՀՅԴ-ին ձայն բերել։
Թերթը  փորձել է  քաղաքապետից մեկնաբանություններ ստանալ  սույն տեղեկությունների վերաբերյալ, բայց նա հարցը լսելուց հետո հեռախոսն անջատել է։

Пресса дня 12:18 25/03/2017 Армения
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что Республиканская партия Армении (РПА) в некоторых областях поручила местным чиновникам на предстоящих парламентских выборах работать параллельно также в пользу АРФ «Дашнакцутюн». Как отмечает издание, одной из таких областей является Ширак.
«Прежде всего с этой целью заместителем губернатора в Ширакской области был назначен Хачатур Варагян, который является членом АРФД, при этом его брат Мхитар Варагян стал мэром города Артик от РПА. Обеим поручено на выборах привлекать голоса в пользу АРФД», - пишет издание.
Корреспондент газеты попытался уточнить эти сведения у мэра, однако он, услышав вопрос, сразу отключил телефон.