Հասարակություն 10:37 27/03/2017 Աշխարհում
ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը փաստաղթուղթ է ստորագրել, որով սահմանափակումներ են մտցվել սկսնակ վարորդների համար:
«Սահմանափակումներ են մտցվել սկսնակ վարորդների համար (մինչև երկու տարի վարելու ստաժով), կապված նրանց կողմից վարվող մեքենաներով այլ տրանսպորտային միջոցների քարշակման հնարավորության, մոտոտրանսպորտային միջոցներով ուղևորների փոխադրման, խոշոր չափսերի, ծանր և վտանգավոր բեռներ տեղափոխող տրանսպորտային միջոցների վարման հետ»,- russian.rt.com-ի հաղորդմամբ՝ նշված է փաստաթղթում:
Բացի այդ, սկսնակ վարորդներին արգելված է շահագործել տրանսպորտային միջոցն առանց համապատասխան  պարտադիր նույնականացման նշանի: Այդ միջոցառումներն ուղղված են սկսնակ վարորդների մասնակցությամբ վթարների նվազմանը:
Ավելի վաղ, կառավարությունը փոփոխություններ էր մտցրել վարորդական իրավունքի տրամադրման և փոխարինման կարգում:

Политика 11:23 27/03/2017 В мире
Премьер-министр России Дмитрий Медведев ввел ограничения для водителей со стажем менее двух лет. Документ «Об изменениях в Правилах дорожного движения» опубликован на сайте правительства в понедельник.
«Введены ограничения в отношении водителей со стажем менее двух лет, которые касаются возможности буксировки управляемыми ими транспортными средствами других механических транспортных средств; перевозки пассажиров на мототранспортных средствах; управления транспортными средствами, перевозящими крупногабаритные, тяжеловесные и опасные грузы», – говорится в документе.
Кроме того, как передает телеканал «Мир», таких автомобилистов обяжут размещать на своих машинах обязательный опознавательный знак «Начинающий водитель». За нарушение этого правила предусмотрена административная ответственность и запрет на эксплуатацию автомобиля.
Правительство РФ объясняет принятые решению мерами по снижению аварийности среди начинающий водителей.