Մշակույթ 10:40 19/04/2017 Աշխարհում
Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքի հայ հայրենակցական միության «Անուշ» պարախումբը  Ֆյուրստենֆելդբրյուկ քաղաքում մասնակցել է Գերմանիայի որակավորում ստացած պարախմբերի մրցույթին, որտեղ վաստակելով 90.3 միավոր՝ առաջին կարգի մրցանակ է ստացել:
«Հայերն այսօր»-ը հայտնում է, որ մրցույթի ժողովրդական պարեր բաժնում մենապարով հանդես է եկել պարախմբի պարուհիներից տասնհինգամյա Մելինե Հուբախը, ով հանդիսատեսի ուշադրությանն է ներկայացրել   Սայաթ-Նովայի «Նազանի»-ն:
Պարախմբի հիմնադիր, պարուսույց և գեղարվեստական ղեկավար Անուշ Չախալյանն ասել է, որ թեժ մրցակցության պայմաններում են հաղթանակի հասնել. բոլոր պարախմբերը պրոֆեսիոնալ մակարդակի են եղել և աչքի ընկել բարձր պատրաստվածությամբ:
«Այս հաղթանակը մեծ նվաճում է մեզ համար, ինչի համար շատ ուրախ ենք: Իհարկե, մտածում էինք՝ գուցե և հաղթենք, սակայն մինչև վերջին պահն անսպասելի էր»,-նշել է Անուշ Չախալյանը՝ հավելելով, որ մրցույթի ավարտից հետո այլազգի հանդիսատեսը մոտեցել է իրեն և  հայկական պարերի մասին հիացական խոսքեր ասել:

Culture 11:56 19/04/2017 World
On 8 April, the Anoush Armenian Dance Group of the Armenian compatriotic union in Munich participated in a competition for Germany’s qualified dance groups and won the first prize after scoring 90.3 points.
During the folk dances part of the competition, one of the dancers, 15-year-old Meline Hubakh performed a solo dance to Sayat-Nova’s song “Nazani”.
As the dance group’s founding dance instructor and artistic director Anoush Chakhalyan told Hayern Aysor, the dance group won after a tough competition, since all of the dance groups were professional and stood out with their high level of readiness.
“This victory is a great achievement for us, and we are very happy. Of course, we thought we might win, but we weren’t expecting it,” Anoush Chakhalyan stated, adding that foreigners approached her and expressed their admiration of the Armenian dances after the competition.