Իրավունք 15:50 24/05/2017 Հայաստան
Կուտոյանը մասնակցել է ԱՊՀ անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին
Այսօր Ղրղզստանի Հանրապետության մայրաքաղաք  Բիշքեկում տեղի է ունեցել ԱՊՀ երկրների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստը, որին մասնակցել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գեներալ-մայոր Գեորգի Կուտոյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ նիստի ընթացքում քննարկվել են միջազգային ահաբեկչության և ծայրահեղականության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի,  միջազգային փոխադրամիջոցների անվտանգության ապահովման, ինչպես նաև տեղեկատվության փոխանակման և համագործակցության այլ հարցեր:

Политика 15:49 24/05/2017 В мире
Делегация Армении во главе с Г. Кутояном приняла участие в заседании Совета глав органов безопасности и спецслужб СНГ
В столице Республики Киргизия Бишкеке 24 мая состоялось очередное заседание Совета руководителей органов безопасности и специальных служб стран СНГ, в котором приняла участие делегация Службы национальной безопасности при правительстве Республики Армения. Подробности передает пресс-центр СНБ РА.
Армянскую делегацию возглавлял директор СНБ РА генерал-майор Георгий Кутоян.
На заседании были обсуждены вопросы, касающиеся борьбы с международным терроризмом и экстремизмом, организованной преступностью, обеспечения безопасности транспортных средств международных перевозок, обмена информацией, а также другие вопросы сотрудничества.