Իրավունք 10:11 24/05/2017 Տարածաշրջան
Անցած տարվա  օգոստոսի 20-ին ահաբեկչության իրականացման նպատակով զենք-զինամթերքի և պայթուցիկ նյութերի անօրինական ձեռքբերման ու պահպանման, դեպի Հայաստան ռուսական գազատարի պայթեցման փորձի մեջ մեղադրվող 7 քաղաքացու Թբիլիսիի քաղաքային դատարանը մեղավոր է ճանաչել: akhaltskha.net-ը, հղում անելով tabula.ge-ին, գրում է, որ նրանք դատապարտվել են 2-ից մինչև 14 տարվա ազատազրկման: Խմբի նախապատրաստական աշխատանքներին տեղյակ է եղել նաև ոստիկանության աշխատակից Լ.Մ-ն, ով թաքցրել է հանցագործությունը:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայությունը կանխել էր երկրի տարածքում «գազամուղի պայթեցման փորձն այն հատվածում, որով բնական գազը մատակարարվում է ՌԴ-ից Հայաստան»: Հատուկ ծառայությունից հայտնել էին, որ ձերբակալվածները պատրաստվում էին Սագուրամո գյուղի (Թբիլիսիից մոտ 20 կիլոմետր հեռավորությամբ) մոտակայքում իրականացնել գազամուղի բաց հատվածի պայթեցում, որով բնական գազը ՌԴ-ից մատակարարվում է Հայաստան:

Право 10:26 24/05/2017 В мире
Тбилисский городской суд признал 7 человек виновными в попытке взорвать соединяющий Россию с Арменией газопровод
Городской суд Тбилиси признал виновными 7 граждан, обвиняемых в незаконном приобретении и хранении оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ с целью осуществления теракта 20 августа 2016 года, а также намеревавшихся взорвать участок газопровода, по которому в Армению поставляется российский газ.
Как сообщает akhaltskha.net со ссылкой на Tabula.ge, они приговоры к лишению свободы от 2-х до 14 лет.
Согласно информации, о намерениях группировки знал также сотрудник полиции Л. М., который скрыл преступление.
Как напоминается, по сообщению спецслужб, арестованные готовились взорвать транзитный газопровод на реке Арагви неподалеку от села Сагурамо (регион Кахети), по которому российский газ поставляется в Армению.