Սպորտ 11:40 24/05/2017 Հայաստան
Ռոստոմյան. Հայ մրցավարների ներկայությունը կբացառի կողմնակալ վերաբերմունքը հայաստանցի մարզիկների նկատմամբ
Անհրաժեշտ է ապահովել հնարավորինս մեծ թվով հայ մրցավարների մասնակցությունը միջազգային հեղինակավոր մրցաշարերին, Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններին, ինչու ոչ՝ նաև օլիմպիական խաղերին: Ըմբշամարտի միջազգային կարգի հայ մրցավարների հետ հանդիպմանն ասել է սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատար, Հայաստանի Հանարապետության ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնակատար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
«Անհրաժեշտ է ակտիվացնել համագործակցությունը ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի հետ»,- ասել է Հ. Ռոստոմյանը:
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Ռոստոմյանի խոսքերով, հայ մրցավարների ներկայությունը միջազգային մրցահարթակներում հնարավորություն կտա բացառելու մարզական կողմնակալ վերաբերմունքը մեր երկիրը ներկայացնող մարզիկների նկատմամբ և կողմնակալ որոշումները:
«Հենց այդ նպատակով պետք է ունենալ միջազգային կարգի ավելի շատ լիցենզավորված մրցավարներ: Վստահ եմ՝ ակտիվ համագործակցությունը ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի հետ այս ուղղությամբ տալու է իր դրական արդյունքը»,- նշել է նախարարի պաշտոնակատարը:

Спорт 20:34 24/05/2017 Армения
Грачья Ростомян: Необходимо активизировать сотрудничество арбитров из Армении с Объединенным миром борьбы
Генеральный секретарь НОК Армении Грачья Ростомян, исполняющий обязанности президента Федерации борьбы Армении, встретился с местными арбитрами международной категории этого вида спорта. Обсуждались дальнейшие рабочие планы арбитров.
Как сообщает пресс-служба НОК РА, Грачья Ростомян придал важность активизации сотрудничества арбитров с Объединенным миром борьбы (UWW).
«Необходимо по возможности обеспечить участие большого числа армянских арбитров в авторитетных международных соревнованиях, чемпионатах Европы, мира и Олимпийских играх.
Присутствие армянских арбитров на международных коврах даст возможность исключить или свести к минимуму необъективные отношение и решения в отношении борцов, представляющих нашу страну.
Для этого нужно иметь больше арбитров международной квалификации. Активное сотрудничество с Объединенным миром борьбы, уверен, даст положительный результат», – отметил Грачья Ростомян.