Քաղաքական 16:50 25/07/2017 Արցախ
«Քիչ առաջ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության կողմից տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարվածից վիրավորում է ստացել զինծառայող Մուրազ Բաբակիշիևը, հերթական ապատեղեկատվություն է»,- հայտնում են Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնագծում իրադրությունը շարունակում է մնալ հարաբերական հանգիստ:
«Ուղղակի ադրբեջանական քարոչամեքենան աշխատում է իր ոճով՝ փորձելով ապատեղակատվություններ տարածելու եղանակով մոլորության մեջ գցել ինչպես իր, այնպես էլ միջազգային հանրությանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով ոչ միայն չեն կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, այլև շարունակում են խստիվ հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին»,- նշված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Politics 17:47 25/07/2017 Armenia
The report of Azerbaijani Defense Ministry alleging Azerbaijani serviceman Muraz Babakishiyev sustained injuries as a result of the strike from Unmanned Aerial Vehicle (UAV) of the Armenian forces is regular disinformation, Artsakh Defense Army reported on Tuesday.
In response to respective Azerbaijani claims, the Artsakh Army said the situation across the Line of Contact between the opposing forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan remains relatively calm.
“Through replicating disinformation, the Azerbaijani propaganda machine runs its own style, trying to mislead both its public and the international community,” the Army said in a released statement.
The statement added the Defense Army has not applied UAVs across the Line of Contact and strictly adheres to the ceasefire regime.