Սպորտ 18:18 05/08/2017 Հայաստան
Ֆինլանդիայի Տամպերե քաղաքում այսօր մեկնարկած հունահռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի երեք ըմբիշներին էլ չի հաջողվել պայքարել մեդալի համար:
ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ Աշոտ Մխիթարյանը (50 կգ քաշային կարգ) առաջին գոտեմարտում` 1/8 եզրափակչում, պարտվեց ղազախ Ալպամիս Դաստանբեկին, Հրաչյա Պողոսյանը (60 կգ) որակավորման փուլում համառ և հավասար պայքարում զիջել է Եգիպտոսի ներկայացուցիչ Հասան Ահմեդ Մոհամեդին:
Արման Բաղդասարյանը (74 կգ) մեկնարկային գոտեմարտում հաղթել է բելառուս Եվգենի Յուրովին, սակայն 1/8 եզրափակչում զիջել Իրանի ներկայացուցիչ Մոհամադ Շորբի Նեյազիին:
Հայ ըմբիշներին հաղթողները հետագայում չեն հասել եզրափակիչ  և Հայաստանի հավաքականի ըմբիշները սփոփիչ գոտեմարտերի հնարավորություն չեն ստացել:

Спорт 18:12 05/08/2017 Армения
На стартовавшем сегодня в финском Тампере молодежном чемпионате мира по греко-римской борьбе троим борцам сборной Армении не удалось побороться за медали. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Ашот Мхитарян (50 кг) в первом поединке 1/8 финала проиграл казаху Алпамису Дастанбеку, Грачья Погосян (60 кг) на квалификационном этапе в упорной и равной борьбе уступил представителю Египта Хасану Мохамеду. Арман Багдасарян (74 кг) в стартовом поединке победил белоруса Евгения Юрова, однако в 1/8 финала уступил представителю Ирана Мохамаду Шорби Нейязу.
Победители армянских борцов не смогли дойти до финала, и наши ребята не получили возможность утешительных схваток.