Իրավունք 13:20 07/08/2017 Հայաստան
Փաստաբանների պալատի նախագահի քվեարկությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 9-ին, այն կմեկնարկի ժամը 0900-ից և կավարտվում է նույն օրը՝ ժամը  18:00-ին:
Պալատի պաշտոնական էջից տեղեկանում ենք, որ հարցն ընդգրկված է փաստաբանների պալատի հերթական ընդհանուր ժողովի օրակարգում:
Փաստաբանների պալատի նախագահի թեկնածուների առաջադրումը (ինքնաառաջադրումը) սկսվում է  օգոստոսի 12-ից (ներառյալ) և ավարտվում է  օգոստոսի 17-ին (ներառյալ)։ Քարոզչությունը սկսվում է օգոստոսի 18-ից (ներառյալ) և ավարտվում է սեպտեմբերի 7-ին, ժամը 18:00-ին։
Յուրաքանչյուր փաստաբան քվեարկությանը պետք է մասնակցի անձամբ: Քվեարկության օրը պետք է ներկայանալ անձը հաստատող փաստաթղթով կամ փաստաբանի վկայականով:
«Քվեարկության գաղտնիությունը քվեարկող փաստաբանի համար ոչ միայն իրավունք է, այլև՝ պարտականություն»,-հիշեցնում են պալատից:

Право 13:27 07/08/2017 Армения
Голосование на выборах председателя Палаты адвокатов Армении состоится 9 сентября, оно начнется в 09:00 и завершится в тот же день – в 18:00.
Как сообщается на официальном сайте Палаты, вопрос включен в повестку дня очередного общего собрания Палаты адвокатов РА.
Выдвижение (самовыдвижение) кандидатов на пост председателя Палаты адвокатов начнется с 12 августа и продолжится до 17 августа включительно. Агитация стартует с 18 августа и завершается 7 сентября, в 18:00.
Каждый адвокат должен принять участие в голосовании лично.
Председатель палаты адвокатов избирается из состава ее членов, имеющих адвокатский стаж не менее семи лет, закрытым тайным голосованием сроком на четыре года, но не более чем два раза подряд.