Քաղաքական 11:37 19/08/2017 Տարածաշրջան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը օգոստոսի վերջին և սեպտեմբերին մի շարք կարևոր արտագնա այցեր է կատարելու:
«Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ,  նախ Էրդողանը օգոստոսի 21-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Հորդանան, որտեղ կհանդիպի թագավոր Հաշիմ 2-րդի հետ: Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն երկկողմ հարաբերությունները, ինչպես նաև Պաղեստինի հարցը: Բացի դրանից կողմերը քննարկումներ կանցկացնեն առևտրաշրջանառության ծավալները մեծացնելու վերաբերյալ:
Աղբյուրը տեղեկացնում է նաև, որ սեպտեմբերի 8-10 ընկած ժամանահատվածում Էրդողանը կլինի Ղազախստանում, այնուհետև կմեկնի Ադրբեջան (10-11), իսկ սեպտեմբերի 19-25-ին կգտնվի Նյու-Յորքում, որտեղ կմասնակցի  ՄԱԿ-ի գլխավոր խորհրդի նիստին:

Politics 17:17 19/08/2017 Region
Turkish President Recep Tayyip Erdogan is set to pay official visits to several states at the end of August and early September, Ermenihaber reports.
On August 21, Erdogan will depart for Jordan on an official visit. Bilateral relations, the issue of Palestine, as well as opportunities to boost mutual trade will be discussed during the visit.
Erdogan will meet Kazakh President Nursultan Nazarbayev in Astana between Sept. 8 and 10. He will then travel to Azerbaijan on Sept. 10-11.
The Turkish president will travel to New York between Sept. 19 and 25 to attend the annual United Nations General Assembly meeting.