Քաղաքական 12:20 02/06/2012
Քիչ առաջ Գրողների միության դահլիճում մեկնարկեց «Ժառանգություն» կուսակցության արտահերթ համագումարը, որում խոստացվել է, որ պատասխաններ կտրվեն շատ ու շատ հարցերի: Օրակարգում է վարչության ընտրությունը:
Հիշեցնենք, կուսակցության երեք ներկայացուցիչներ` Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Զարուհի Փոստանջյանն ու Ռուբեն Հակոբյանը, ովքեր ԱԺ մանդատ են ստացել, մանդատները դեռ չեն վերցրել ու հայտարարել, որ կվերցնեն միայն համագումարից հետո:
Դահլիճում են բացառապես «Ժառանգության» ներկայացուցիչները` Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Զարուհի Փոստանջյանը, Ռուբեն Հակոբյանը, Ստյոպա Սաֆարյանը, Անահիտ Բախշյանը , Արմեն Մարտիրոսյանը և այլք: Ընդ որում թվարկված բոլորը, բացառությամբ Արմեն Մարտիրոսյանի, նստած են առաջին շարքում, կուսակցության առաջնորդի հարևանությամբ, իսկ Արմեն Մարտիրոսյանը նիստերի դահլիճի վերջին շարքում:
Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության գործընկերները, ովքեր միասնական ցուցակով անցան խորհրդարան ու մասնավորապես Խաչատուր Քոքոբելյանն ու Ալիկ Արզումանյանը, որ ի տարբերություն ժառանգականների իրենց մանդատները ստացել են, ներկա չեն համագումարին:

Политика 12:35 02/06/2012
Немногим ранее в зале Союза писателей Армении стартовал внеочередной съезд партии «Наследие», в ходе которого, как и было обещано, будут даны ответы на многие вопросы. В повестке заседания и вопрос избрания состава правления партии.
Напомним, что три представителя партии – Раффи Ованнисян, Заруи Постанджян, Рубен Акопян, имеющие депутатские мандаты, но не пришедшие в ЦИК за их получением, заявили, что получат их лишь после съезда.
В зале присутствуют исключительно представители партии «Наследие»: Раффи Ованнисян, Заруи Постанджян, Рубен Акопян, Степан Сафарян, Анаит Бахшян, Армен Мартиросян и др. Все собравшиеся, за исключением Армена Мартиросяна, сидят в первом ряду, рядом с лидером партии, а А.Мартиросян – в последнем ряду.
На съезде, однако, не присутствуют представители партии «Свободные демократы», в частности, Хачатур Кокобелян и Алик Арзуманян, которые прошли в парламент по единому с партией «Наследие» списку и получили свои мандаты.