Քաղաքական 11:08 08/06/2012
ԼՂՀ ՊԲ. հունիսի 6-ին և 7-ին ադրբեջանական զինուժի կողմից ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ արձակվել են հազարավոր կրակոցներ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդի առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են պարբերաբար և բավականին ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Միայն հունիսի 6-ին և 7-ին ադրբեջանական զինուժի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ արձակվել են հազարավոր կրակոցներ: ԼՂՀ զինված ուժերի դիրքապահ ստորաբաժանումները անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և ճնշել հակառակորդի ակտիվությունը: Դիրքային փոխհրաձգությունների արդյունքում ղարաբաղյան կողմը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ Լրատվության և քարոզչության բաժնի հաղորդմամբ, չնայած ադրբեջանական բանակի դրսևորած նախահարձակ գործողությունների ակտիվությանը, Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները առաջնային գծի բոլոր հատվածներում վստահորեն վերահսկում են իրավիճակը և պատշաճ կերպով իրականացնում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Политика 11:31 08/06/2012
Передовые подразделения ВС Азербайджана продолжают нарушать режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, 6 и 7 июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций тысячи выстрелов. В случае необходимости ВС НКР предпринимали ответные действия для подавления активности противника. В ходе перестрелки потерь с карабахской стороны нет.
Несмотря на активность противника, передовые позиции АО НКР поддерживают режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения и с уверенностью несут боевое дежурство.