Քաղաքական 13:53 12/06/2012
«Ժամանակն է վերականգնել մեր պարբերական ասուլիսները», Հայ Ազգային կոնգրեսի կենտրոնական գրասենյակում ընթացող ասուլիսում հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը և տեղեկացրեց, որ այսուհետև ակտիվորեն են աշխատելու:
«Չարաբաստիկ ընտրություններից հետո մենք գտնվում ենք նոր փուլում, որի բաղադրիչն այն է, որ հակառակ բոլոր պետականորեն կազմակերպված կեղծիքներին, ՀԱԿ-ն այսօր խորհրդարանում ունի յոթ հոգանոց ֆրակցիա», -հայտարարեց Զուրաբյանը` ընդգծելով, որ խորհրդարանի սեպտեմբերյան նստաշրջանի մեկնարկին իրենք աշխատելու են և ներկայացնելու են «ժողովրդի շահերից բխող» օրենքներ:
Նրա խոսքով, հանրապետության տարբեր տարածքներում գործող Կոնգրեսի տարածքային կառույցները դառնալու են պատգամավորական գրասենյակներ, որտեղ, ԱԺ նորընտիր պատգամավորի դիտարկմամբ, քաղաքացիները կարող են գտնել իրենց շահերի պաշտպանությունը: «Մենք յոթ պատգամավորներս պատրաստ ենք տանել այդ ծանր բեռը», -հավելեց խորհրդարանականը:
Նա ասաց, որ Հայ Ազգային կոնգրեսը չի լինելու «կլասսիկ խորհրդարանական և կլասսիկ քաղաքական ուժ», պայքարելու են և խորհրդարանում, և հանրահավաքներում:

Политика 15:14 12/06/2012
Левон Зурабян: Действующие в разных районах Армении территориальные структуры АНК станут депутатскими офисами
«Настало время вновь начать периодически проводить пресс-конференции», – об этом на проходящей в центральном офисе Армянского национального конгресса (АНК) пресс-конференции заявил руководитель фракции АНК Левон Зурабян, добавив, что впредь они будут работать активно.
«После злополучных выборов мы переживаем новый этап, одним из составляющих которого является то, что вопреки всем организованным на государственном уровне фальсификациям, АНК сегодня имеет в парламенте фракцию в составе семи человек»,– подчеркнул Зурабян, добавив, что с сентября, когда начнется сессия заседаний парламента, они будут работать и представят законы, «которые будут исходить из интересов народа».
По словам руководителя фракции, действующие в разных участках республики территориальные структуры АНК станут депутатскими офисами, защищающими интересы граждан.
«Мы, семь депутатов, готовы нести это тяжелое бремя»,– добавил парламентарий.
Левон Зурабян добавил, что АНК не будет «классической парламентской и политической силой» и будет бороться и в рамках парламента, и на митингах.