- 23:00 | Աշխարհում Չիլիում երկրաշարժ է տեղի ունեցել
Հայաստանում Սիրիայի դեսպանատունը հայտարարել է ընդդիմության կողմն անցած դիվանագետի առաքելության դադարեցման մասին
Հայաստանում Սիրիայի դեսպանատունը պաշտոնական հայտարարությունով տեղեկացրել է Մոհամադ Հոսսա Հեֆեզի դիվանագիտական առաքելության դադարեցման մասին: Այդ մասին Panorama.am-ին փոխանցեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Հայաստանում Սիրիայի դեսպանատնից Panorama.am-ին նախօրեին տեղեկացրել էին, որ Հեֆեզը երեկ դեսպանություն չի ներկայացել:
Ավելի վաղ սիրիական ընդդիմությանը միանալու մասին հայտարարել էին Կիպրոսում, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների և Իրաքում Սիրիայի դեսպանները:

Посольство Сирии в Армении заявляет о прекращении дипмиссии консула, перешедшего на сторону оппозиции
16:42 31/07/2012 » Политика
Посольство Сирии в Армении распространило официальное заявление о прекращении дипломатической миссии Мухаммада Хосамы Хавези. Об этом Panorama.am сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
Накануне из посольства Сирии в Армении сообщили Panorama.am, что Мухаммад Хосама Хавези вчера не приходил в посольство.
Ранее о присоединении к оппозиции заявили сирийские дипломаты, аккредитованные в ОАЭ, Ираке и на Кипре.