Քաղաքական 15:08 21/08/2014
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով պաշտոնական այցով ժամանել է Երևան: «Զվարթնոց» օդանավակայանում Վրաստանի իր գործընկերոջը դիմավորել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետները ողջունել են երկու երկրների կառավարությունների անդամներին և ուղևորվել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Այս մասին հաղորդում է կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հովիկ Աբրահամյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին և ծաղիկներ՝ անմար կրակի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին:

Politics 15:31 21/08/2014
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili has arrived in Yerevan for an official visit at the invitation of Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan. Mr Abrahamyan met his Georgian counterpart at Yerevan’s Zvartnots Airport, the press service of government reports.
The two Prime Ministers greeted the government members of Armenia and Georgia and headed to Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex.
Hovik Abrahamyan and Irakli Garibashvili laid a wreath at the memorial for the Armenian Genocide victims and laid flowers at the eternal fire.