Քաղաքական 14:23 18/09/2014
Լեռնային Ղարաբաղում ոչինչ էլ չի փոխվի, եթե Շոտլանդիան առանձնանա Մեծ Բրիտանիայից: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր կարծիք հայտնեց քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
Նրա համոզմամբ` թեև այսօրվա հանրաքվեն շատ հետաքրքիր կանցնի, բայց զարմանում է, թե ինչու են դրա արդյունքներից սպասումները կապում Արցախի հետ. «Բոլորին հետաքրքրում է, եթե Շոտլանդիան անկախ ճանաչվի, կճանաչի արդյո՞ք Արցախի անկախությունը»:
Անդրադառնալով այն հարցին, թե հնարավոր համարում է, որ Շոտլանդիայում անցկացվող հանրաքվեի արդյունքները կեղծվեն, քաղաքագետը միայն նշեց, որ դեռ չեն եղել ընտրություններ, որոնք ինչ-որ կերպ չկեղծվեն:

Politics 15:19 18/09/2014
The Scottish independence referendum will have no impact on the Nagorno-Karabakh issue, political scientist Alexander Iskandaryan told a news conference on Thursday.
In his words, today’s referendum in Scotland will be very interesting and many wonder if Scotland will recognize Karabakh’s independence if it is recognized as an independent country.
When asked if he thinks it is possible that the Scottish referendum will be rigged, the analyst said that he thinks that no country has ever held absolutely honest elections.