Քաղաքական 14:23 18/09/2014
Լեռնային Ղարաբաղում ոչինչ էլ չի փոխվի, եթե Շոտլանդիան առանձնանա Մեծ Բրիտանիայից: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր կարծիք հայտնեց քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
Նրա համոզմամբ` թեև այսօրվա հանրաքվեն շատ հետաքրքիր կանցնի, բայց զարմանում է, թե ինչու են դրա արդյունքներից սպասումները կապում Արցախի հետ. «Բոլորին հետաքրքրում է, եթե Շոտլանդիան անկախ ճանաչվի, կճանաչի արդյո՞ք Արցախի անկախությունը»:
Անդրադառնալով այն հարցին, թե հնարավոր համարում է, որ Շոտլանդիայում անցկացվող հանրաքվեի արդյունքները կեղծվեն, քաղաքագետը միայն նշեց, որ դեռ չեն եղել ընտրություններ, որոնք ինչ-որ կերպ չկեղծվեն:

Политика 15:00 18/09/2014
В Нагорном Карабахе ничего не изменится, если Шотландия отделится от Великобритании. Об этом на встрече с журналистами заявил политолог Александр Искандарян.
По его убеждению, хотя сегодняшний референдум пройдет довольно интересно, но удивление вызывает то обстоятельство, что ожидания касательно его итогов связывают с Арцахом. «Всех интересует то, признает ли Шотландия независимость Арцаха в случае, если она отделится»,– отметил политолог.
Обратившись к вопросу о вероятности фальсификации итогов проводимого в Шотландии референдума, А. Искандарян подчеркнул, что пока не было выборов, которые каким-либо образом не фальсифицировались.
Референдум о независимости Шотландии уже многое дал процессу карабахского урегулирования. Интервью с Г. Минасяном