Քաղաքական 12:25 22/12/2014
«Հայաստանը երբեք չի փորձել իր արտաքին քաղաքականությունը կառուցել ուժային կենտրոնների շահերի բախման վրա, այլ միայն նրանց համադրության վրա»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ամփոփելով տարվա քաղաքական կարևոր իրադարձությունը ասաց Եվրոպական ինտեգրացիա ՀԿ նախագահ Կարեն Բեքարյանը:
Նա նշեց, որ Հարավային Կովկասի վրա իր ազդեցությունն են թողնում նաև Իրանի ու վեցնյակի միջև բանակցությունները, ինչպես նաև Արևմուտք-Ռուսաստան հարաբերություններում առկա լարվածությունը:
Անդրադառնալով ղարաբաղյան գործընթացին Բեքարյանը նշեց, որ ղարաբաղյան բանակցային գործընթացը համանախագահողների միջև յուրահատուկ կամուրջ է և նրանց միջև հարաբերությունները խաթարված չեն:
Կ.Բեքարյանն ասաց նաև, որ եթե համանախագահողները փորձեն ղարաբաղյան բանակցային գործընթացի հաշվին ինքնահաստատվել, դա չի կարող դրականորեն ազդել բանակցային գործընթացի վրա:

Politics 13:42 22/12/2014
Armenia has never tried to build its foreign policy on the conflict of interests of the power centers, it was built only on their synthesis, chairman of European Integration NGO Karen Bekaryan told reporters on Monday.
The expert said that the situation in the South Caucasus is affected by the talks between Iran and six world powers, as well as by the West-Russia tension.
Speaking about the Nagorno-Karabakh conflict, Mr Bekaryan noted that the Nagorno-Karabakh peace process is a kind of a bridge between the OSCE Minsk Group Co-Chairs.