Քաղաքական 15:00 22/12/2014
«Կուսակցությունն իր կորիզը պահպանել է: Ժամանակին մենք 18 հազար կուսակիցներ ունեինք, հիմա չեմ մտածում, որ 10 հազարից ավելի կլինի»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Ժողովրդական կուսակցության» նախագահ Տիգրան Կարապետյանը՝ նշելով, որ դեռ համագումար չեն անցկացրել:
Անդրադառնալով ներկայիս քաղաքական իրավիճակին՝ Կարապետյանն ասաց. «Քաղաքական իրավիճակը բարդ է, պաշտոնյա չինովնիկները «բեսպրեդելով» են զբաղվում, նկատի ունեմ վերջին բռնությունները»:
Լրագրողների այն հարցին, թե արդյոք հավատում է, որ եռյակը ինչ որ բանի կհասնի, «Ժողովրդական կուսակցության» նախագահը պատասխանեց. «Դրան չհավատամ, էլ ինչի՞ն հավատամ, այլընտրանք չկա: Ես, ճիշտն ասաց, հավատում եմ Ծառուկյանին»:
Հարթակում ելույթ ունենալու և եռյակի հանրահավաքների մասին Տ. Կարապետյանի դիտարկումներն առավել մանրամասն՝ տեսանյութում:

Политика 19:46 22/12/2014
Политическая ситуация в Армении сложная, некоторые чиновники заняты «беспределом». Об этом сегодня во время встречи с журналистами заявил лидер Народной партии Тигран Карапетян, отметив, что имеет в виду недавние факты нападения на некоторых оппозиционных деятелей и активистов.
Политик при этом заявил, что верит лидеру партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагику Царукяну и в успех «тройки» непровластных политических сил РА.
«Во что еще верить, если не в это? Альтернативы нет», – сказал Т. Карапетян, сообщив, что присоединившаяся к «тройке» и возглавляемая им партия в настоящее время насчитывает порядка 10 тысяч членов, хотя в свое время их число превышало 18 тысяч человек. Он заверил, что Народная партия сохранила свое ядро.
Отметим, что в «тройку» непровластных политических сил Армении входят оппозиционные партии «Армянский национальный конгресс» (АНК) и «Наследие», а также именующая себя «альтернативной» партия «Процветающая Армения» (ППА).