Քաղաքական 16:21 04/03/2015
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն այլևս այլընտրանք չի մնա և կհայտարարի ընդդիմություն լինելու մասին: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ԲՀԿ խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանը:
«Վաղը կայանալիք համագումարի ընթացքում մենք կքննարկենք մեր հետագա անելիքները»,- նշեց նա՝ միաժամանակ ընդգծելով, որ իրենք դեմ են ցնցումներին, մայդաններին:
«Մենք նման շռայլության գնալու իրավունք չունենք: Ցնցումները երկիրը տասնյակ տարիներով հետ կտանեն: Սրա հետ էր կապված Գագիկ Ծառուկյանի հայտնի որոշումը: Կարծում եմ՝ այդ մասին գիտի նաև ժողովուրդը»,-ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավորը:
Հիշեցնենք, որ ԲՀԿ-ն, ՀԱԿ-ը և «Ժառանգությունը» նախապես հայտարարել էին փետրվարի 20-ին հանրահավաք հրավիրելու մասին: Փետրվարի 18-ին ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդես եկավ հայտարարությամբ, նշելով, որ «բոլոր խնդիրները պետք է լուծվեն խաղաղ, օրինական, քաղաքական ճանապարհով»: Նույն օրը ԲՀԿ քաղաքական խորհուրդը հայտարարեց  փետրվարի 20-ի հանրահավաքը չեղյալ համարելու մասին:
Վարդան Օսկանյանը մանդատը վայր դնելու մասին է ասել, կուսակցությունից դուրս գալու մասին չի ասել. Մելքումյան

Политика 17:02 04/03/2015
Партия «Процветающая Армения» больше не будет альтернативой и объявит о переходе в оппозицию. Такое мнение сегодня в беседе с журналистами в парламенте Армении выразил депутат фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
«В ходе предстоящего 5 марта съезда ППА мы обсудим дальнейшие действия», – отметил он, добавив, что партия против потрясений и «майданов».
«Потрясения отбросят страну на десятки лет назад. Именно этим обстоятельством обусловлено известное решение лидера ППА Гагика Царукяна», – сказал депутат.
Отметим, сегодня ранее М.Мелкумян сообщил, что на предстоящем 5 марта съезде партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян покинет пост председателя ППА. Кроме того, по его словам, Гагик Царукян сложит также депутатский мандат и на некоторое время уйдет из политики.
Гагик Царукян сложит депутатский мандат и покинет пост председателя партии «Процветающая Армения»
Н.Зограбян: Съезд партии «Процветающая Армения» пройдет в закрытом режиме
Т. Уриханян «рассекретил» причины отмены назначенного на 20 февраля митинга партии «Процветающая Армения»