Քաղաքական 18:09 25/05/2015
Ըստ անհրաժեշտության, մենք կարող ենք ռազմական գործողությունների դաշտը տեղափոխել այլ տարածքներ. Սեյրան Օհանյան
Հայաստանի Հանրապետությունը ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ և բանակցային ճանապարհով լուծման կողմնակից է, որը հավասար երկխոսության ու փոխվստահության մթնոլորտի ձևավորմանը կհանգեցնի: Այդ մասին այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Այդ ամենը մենք իրականացնում ենք համապատասխան ռազմական փորձագիտության շրջանակներում: Այն, ինչ կնպաստի այդ խնդիրների իրականացմանը, մեր կողմից ընդունելի է», -հայտարարեց Օհանյանը:
Նրա խոսքով, հայկական կողմը Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության ապահովումը  իրականցնում է պատշաճ կերպով:
«Եթե մեզ հահրեն, սադրանքներ լինեն, եթե ագրեսիա լինի Արցախի հանդեպ, իսկ մենք Արցախի ժողովրդի խաղաղ արարման երաշխավորն ենք, ապա մենք ամեն ինչ կանենք, որ Արցախի ժողովրդի խաղաղ կեսնագործունեության այդ տարածքը, որը կոչվում է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն, ամբողջական մնա և ըստ անհրաժեշտության, մենք կարող ենք ռազմական գործողությունների դաշտը տեղափոխել այլ տարածքներ», -հայտարարեց Օհանյանը:

Политика 19:22 25/05/2015
Глава Минобороны Армении: При необходимости мы можем перенести поле военных действий на другие территории
Армения выступает за мирное урегулирование карабахского конфликта, путем переговоров, что приведет к обеспечению равного диалога и формированию атмосферы доверия. Об этом заявил сегодня на брифинге в парламенте Армении министр обороны республики Сейран Оганян.
«Все, что будет способствовать реализации данных задач, является для нас приемлемым», – сказал министр.
По его словам, армянская сторона надлежащим образом обеспечивает безопасность Армении и Нагорно-Карабахской Республики.
«Если нас подтолкнут, спровоцируют, если будет иметь место агрессия против Арцаха, гарантом мирной жизни народа которого мы выступаем, то мы сделаем все, чтобы эта территория для мирной жизнедеятельности народа Арцаха, именуемая Нагорно-Карабахской Республикой, осталась целостной. И при необходимости мы можем перенести поле военных действий на другие территории», – заявил С. Оганян.